Başkandan Mesajlar

Sevgili Kader Arkadaşlarım,

Şehit Asker Çocuğu olarak öncelikle tüm Şehitlerimize Allah’tan rahmet, siz saygıdeğer ailelerine baş sağlığı ve sabırlar diliyorum. Gazi Kardeşlerimize de geçmiş olsun dileklerimi sunar, yüce Allah’tan hepsine şifa dilerim.

Hepimiz biliyoruz ki “Ateş düştüğü yeri yakıyor.” Bu acının tarifini anlatmak mümkün değil. Bizi bizden başka kim iyi anlayabilir ki ! Evladını Şehit vermiş bir annenin acısını diğer bir Şehit Annesinden, eşini Şehit vermiş bir eşin çocuklarını büyütme zorluklarını başka bir eşten daha iyi kim anlaya bilir ki! Birbirimizin acısını anlayarak, bilerek daha sıkı tutunmalıyız birbirimize. Zorlukları aşmak için birbirimize el uzatmaktan kaçınmamalıyız.

Bende bunun bilincinde olarak babama bir kez dahi baba diyememenin hasretini çekerek, siz kader arkadaşlarımla bir arada olmak, birbirimizin yaralarını sarmak ve hep beraber olmak için 1999 yılında bu Derneği kurdum ve sizler sayesinde de hala bu görevime devam etmekteyim.

            Sizler, bize Şehitlerimizin emanetisiniz. Polisimizin evden çıkmadan önce veya gencecik bir fidanımızın askere gitmeden önce evladını eşine, ailesine emanet ederek “Evladıma iyi bakın o size emanet” dediği çok kıymetli değerlerimizsiniz. Bize düşen görev de bu değerlere sahip çıkmak.

            Bizler Türkiye’nin dört bir yanına dağılan büyük bir aileyiz. 1999 dan bu yana tüm zorluklara, sıkıntılara göğüs gererek sizler için çalışmaya devam ediyorum. Devlet büyüklerimizle görüşüp, sizler için birçok yasanın çıkmasını sağladım. Bu yeter mi? Tabi ki de canlarını Vatanımız, Bayrağımız, Milletimiz için feda etmiş aziz Şehitlerimizin emanetlerine yetmesi mümkün değil. Her geçen gün şartları iyileştirmek için olağanca gücümle çalışıyorum ve çalışmaya da devam edeceğim.

            Sevgili Kader Arkadaşlarım,

            Bu Dernek hepimizin ve herkesi bu çatı altında birlik olmaya davet ediyorum. Hepinize selam ve saygılarımı sunarım. Allah’a emanet olunuz

                                                                                                            Mehmet GÜNER

                                                                                                                                            Şehit Asker Çocuğu

Şehit Aileleri Derneği

Genel Başkanı

Başa dön tuşu
Kapalı